Genel

Fön Makinesi Fiyatları 2023 Markalar Yorumlar Tavsiyeler

profesyonel fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

İyi bir fön almak isteyenlerin ilk dikkat ettikleri kıstaslardan biri fön makinesi fiyatları dır. Üretim yerine ve kalitesine göre fön makinesi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Oysa internette en iyi fön makinesi ve bu fön makinelerinin fiyatları konusunda ciddi bir bilgi kirliliği mevcut. Ziyaretçileri reklam aldıkları sitelere yönlendirmek isteyen bir çok websitesi mevcut. Youtube videolarında da bir çok satıcı müşterileri daha iyi makineye yönlendirmiyorlar. Genelde daha çok kar ettikleri makinelere yönlendirebiliyor. Zaten bu sitelerde ve yayınlarda en iyi fönler listelerinde fiyatlar şüphe uyandırıyor. 950-13000 liralık profesyonel fönlerin arasına 300-500 liralık fönlerin girmesi dikkat çekiyor. Bu yazı sonunda bütçenize ve beklentilerinize uygun bir fön makinesi seçebileceksiniz. Eğer seçim için vaktiniz yoksa da memnuniyeti yüksek giderecek fön makineleri tavsiyelerine ulaşacaksınız. Ama önce hangi makinelerden uzak durmak gerektiğinin anlaşılması gerekiyor

fön makinesi fiyatları

Hangi Makinelerden Uzak Durmalı

Fön makinesi seçerken saç kurutma ya da saç şekillendirme gibi 2 temel amaç olduğunu söylemiştik. Eğer amacınız saç kurutma ise 300-400 lira bandındaki en ucuz saç kurutucular size yeterlidir. Eğer saç şekillendirmek istiyorsanız 950 lira ve üzerinde profesyonel fön makinelerini tercih edebilirsiniz. Yani 500-800 lira arasındaki fön makinelerini tercih etmemek doğru bir davranış olmayacaktır. Çünkü profesyonel makineler 950-1000 liradan başladığına göre 500-800 liraya kadar olan tüm makineler aslında pahalı saç kurutuculardır. Saç kurutucu alacaksanız da en ucuzunu almak doğru tercihtir çünkü daha fazla para verince saçlarınız daha iyi kurumayacak. 500-800 lira arasındaki bu makineler genelde Çin’den ithal edilen ürünlerdir. Ya da piyasada fritöz, ütü satan elektrikli ev aletleri markalarının makineleridir. Bu makineler aslında basit saç kurutucular oldukları halde sanki profesyonel makinelermiş gibi daha yüksek fiyatla satılırlar. Ama hiç bir kuaförde ütü satan, mutfak robotu satan bir markanın fön makinesini göremezsiniz. Yani ya en ucuz saç kurutucuyu alıp saçlarınızı kurutabilirsiniz. Ya da daha iyi bir makine veya saç şekillendirmek istiyorsanız 950 lira ve üzeri bir bütçe belirlemelisiniz. Yoksa basit bir saç kurutucuya ederinin 2 katı ücret verebilirsiniz. Yazının sonunda araştırma yapmaya vakti olmayan ziyaretçiler için yüksek memnuniyet oranına sahip fön makinesi tavsiyeleri yer alıyor. Peki en iyi fön makineleri hangileri?

profesyonel fön makinesi fiyatları

En İyi Fön Makinesi Fiyatları

En iyi fön makineleri profesyonel kullanıma için üretilen kuaför tipi fön makineleridir. Ama herkesin fön makinesinde en iyisini kullanmasına gerek yoktur. Önemli olan sizin için en iyi fön makinesinin hangisi olduğudur. Eğer kısa saçlıysanız ya da kolay kuruyan saçlarınız varsa, sizin çok güçlü bir föne ihtiyacınız yoktur. Basit bir saç kurutma makinesi satın alarak saçlarınızı kolayca kurutabilirsiniz. Ayrıca basit bir kurutucu alrak çok daha düşük bir fiyat ödersiniz. Böyle bir durumda sinbo, cvs, sunny gibi markaların 300-400 liralık saç kurutucularını almanız sizin için ideal olacaktır. Bu ürünler çok uzun ömürlü olmasa da ödenen fiyatın yıllık maliyetine bakarsanız pahalı bir fönden ucuza gelecektir. Ya da çok sık seyahat ediyorsanız taşıması kolay, seyahat tip katlanabilen bir saç kurutucu kullanabilirsiniz. Seyahat tipi fön makinesi fiyatları da 500-600 lira arasında değişiyor ve bu makineler katlanarak çantada çok az yer kaplıyor. Ancak amacınız saç şekillendirmek ve fön çekmek ise ya da zor kuruyan gür saçlarınız varsa bu makineler size yetmez. Size profesyonel bir fön makinesi gerekiyordur

en iyi fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makineleri kuaför kullanımı için üretilmiş fön makineleridir. Bu makinelerin yüksek ısı gücü saç şekillendirmeye ve zor saçları kurutmaya yarar. Piyasada fön makinesi gücü konusunda ciddi bilgi kirliliği var. Piyasadaki en güçlü makine 2700 watt gücü ile Turbobella ion9000’dir. Piyasada 3000 watt 5000 watt gibi rakamlarla pazarlanan makinelerden kesinlikle uzak durulması gerekir. Bu rakamlar aslında makinelerin model numaralarıdır. Gerçek profesyonel fön makineleri ev kullanımına da uygundur. Bir çok kullanıcı artık youtube videoları izleyerek kendi kendine evde fön çekebilmektedir. Ayrıca kalın telli, gür zor kuruyan saçlar için de profesyonel fön makineleri idealdir. Basit saç kurutucular ile yarım saatte kuruyan saç profesyonel bir fön makinesi ile 10 dakikada kuruyabilir. Elbette bu kadar bir zaman tasarrufu her gün saç şekillendirenler için oldukça önemlidir. Profesyonel fön makineleri fiyatları 950 liralardan başlayıp 13000 liralara kadar ulaşmaktadır. Bu makinelerin tek dezavantajı ise güçlü AC motorlarının büyük olması nedeniyle darbelere ve düşmelere karşı daha hassas olmalarıdır. Peki hangi markalar profesyonel fön makinesidir? Hangi markalar tercih edilmelidir.

fön makinesi markaları profesyonel

Profesyonel Fön Makinesi Markaları

Profesyonel fön makinesi fiyatları 750 liradan başlamaktadır. Bu fiyattan daha ucuza satılan markalara şüphe ile yaklaşmak gerekmektedir. Özellikle salgın döneminde bakır ve plastik fiyatlarındaki artışla hem ithal hem yerli profesyonel fönlerin fiyatları artmıştır. Profesyonel fön makinesi tercih ederken dikkat edilmesi gereken 2 konu gücü ve satış sonrası desteğidir. Yüksek rakamlara satın alınan bu ürünlerin satış sonrası teknik desteğinin ve garantisinin düzgün işlemesi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Öncelikle hakkında hiç şikayet açılmamış bir cihaz aslında pek satılmayan bir markadır. En pahalı cep telefonu ile ilgili bile internette onbinlerce şikayet vardır. Yani satılan her cihaz ile ilgili internette şikayet bulunur. Önemli olan bu şikayetlerin en az %85-90’ını çözüme kavuşturan bir firmayı tercih etmektir. Yani hem güçlü, hem de satış sonrası sorun yaşayanların %80-90’ını memnun eden bir markayı tercih etmek gerekir. Araştırma yapacak vakti olmayan ziyaretçilerimiz için fön makinesi tavsiyeleri de ekliyoruz. Herhangi bir link ya da site ismi belirtmeyeceğiz, kullanıcı memnuniyeti yüksek bu makineleri istediğiniz yerden alabilirsiniz.

Fön Makinesi Tavsiyeleri

Sizler için hazırladığımız tavsiye listemizdeki makineler güçler, kaliteler, ve satış sonrası kullanıcı memnuniyetlerine göre sıralanmıştır. Listedeki ürünler ile ilgili herhangi bir satış ortaklığımız bulunmamaktadır ürünleri istediğiniz yerden sipariş verebilirsiniz. Riske girmek istemeyen ve iyi bir fön makinesi almak isteyenler bu markaları tercih edip sorunsuzca kullanabilir.

1) TURBOBELL ion9000 Fön Makinesi Fiyatı (949 TL)

turbobella fön makinesi fiyat

Turbobella’nın listemizde ilk sırada olmasının 3 nedeni var. Turbobella ion9000 hem piyasadaki en güçlü fön makinesi hem piyasada satılan en ekonomik profesyonel fön makinesi hem de müşteri memnuniyeti çok yüksek. Ürün 2700 watt gücü ile piyasadaki en güçlü fön makinesidir. İon özelliği de olan ion9000’in fiyatının bu kadar uygun olmasının nedeni İzmir’de imal ediliyor olması. Yani yerli malı olduğu için fiyatı kur dalgalanmalarından ve gümrük vergilerinden daha az etkileniyor. Aynı zamanda ürünün satış sonrası memnuniyeti çok yüksek, ürün hakkındaki az sayıda şikayetin de tamamı çözüme kavuşturulmuş durumda. Garanti ve satış sonrası desteği de güçlü olan tereddüt edilmeden alınabilecek bir makine. Ürün hakkındaki tek dezavantaj piyasada benzer tasarımla taklitlerinin satılması. Orjinaline ulaşmak zor olabiliyor.

2) DYSON supersonic Fön Makinesi Fiyatı (13000 TL)

dyson supersonic fiyat

Dyson yüksek mühendislik teknolojileri ile elektrikli ürünler üreten bir Amerikan markası. Sıradışı bir fön makinesi tasarımı ile piyasaya çıkan ürünün elektrik motoru sapında bulunuyor. Yüksek kaliteli malzeme ile üretilen dayson supersonic fön makinesinin fiyatı 13000 lira. Bu Türkiye şartlarında oldukça yüksek bir fiyat. Ancak ürünün kalitesi ve tasarımı, üst düzey ürün kullanmak isteyen bütçe sorunu olmayan tüketiciler için çekici geliyor. Ürünün diğer eksi yönü ise aparatlarının sadece kendisi ile uyumlu olması, aparatların kaybetmeniz ya da kırmanız halinde tedarik etmekte güçlük yaşanabilir.

3) Parlux 3800 2100 Watt Fön Makinesi Fiyatı (4500 TL)

parlux fön makinesi fiyatları

Parlux en meşhur İtalyan fön markalarından biri. Oldukça kaliteli ve uzun ömürlü ürünler üreten Parlux özellikle eski nesil kuaför ustalarının tercih ettiği bir marka. Kuaför ürünleri ile dünyada marka haline gelen İtalya’dan ithal edilen ürünün fiyatı son yıllardaki kur artışı işe 4 bin liranın üzerine çıkmış durumda. İthal avrupa makinesi kullanmak isteyenler için gerçek İtalyan fön makinesidir.

15 Yorumlar

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler İçerikler

To Top