Genel

Fön Makinesi Fiyatları 2021 Markalar Yorumlar Tavsiyeler

profesyonel fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

İyi bir fön almak isteyenlerin ilk dikkat ettikleri kıstaslardan biri fön makinesi fiyatları dır. Üretim yerine ve kalitesine göre fön makinesi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Oysa internette en iyi fön makinesi ve bu fön makinelerinin fiyatları konusunda ciddi bir bilgi kirliliği mevcut. Ziyaretçileri reklam aldıkları sitelere yönlendirmek isteyen bir çok websitesi mevcut. Youtube videolarında da bir çok satıcı müşterileri daha iyi makineye yönlendirmiyorlar. Genelde daha çok kar ettikleri makinelere yönlendirebiliyor. Zaten bu sitelerde ve yayınlarda en iyi fönler listelerinde fiyatlar şüphe uyandırıyor. 300-500 liralık profesyonel fönlerin arasına 100-150 liralık fönlerin girmesi dikkat çekiyor. Bu yazı sonunda bütçenize ve beklentilerinize uygun bir fön makinesi seçebileceksiniz. Eğer seçim için vaktiniz yoksa da memnuniyeti yüksek giderecek fön makineleri tavsiyelerine ulaşacaksınız. Ama önce hangi makinelerden uzak durmak gerektiğinin anlaşılması gerekiyor

fön makinesi fiyatları

Hangi Makinelerden Uzak Durmalı

Fön makinesi seçerken saç kurutma ya da saç şekillendirme gibi 2 temel amaç olduğunu söylemiştik. Eğer amacınız saç kurutma ise 70-90 lira bandındaki en ucuz saç kurutucular size yeterlidir. Eğer saç şekillendirmek istiyorsanız 250-300 lira ve üzerinden profesyonel fön makinelerini tercih edebilirsiniz. Yani 100-250 lira arasındaki fön makinelerini tercih etmemek doğru bir davranış olacaktır. Çünkü profesyonel makineler 250 liradan başladığına göre 250 liraya kadar olan tüm makineler aslında pahalı saç kurutuculardır. Saç kurutucu alacaksanız da en ucuzunu almak doğru tercihtir çünkü daha fazla para verince saçlarınız daha iyi kurumayacak. 100-250 lira arasındaki bu makineler genelde Çin’den ithal edilen ürünlerdir. Ya da piyasada fritöz, ütü satan elektrikli ev aletleri markalarının makineleridir. Bu makineler aslında basit saç kurutucular oldukları halde sanki profesyonel makinelermiş gibi daha yüksek fiyatla satılırlar. Ama hiç bir kuaförde ütü satan, mutfak robotu satan bir markanın fön makinesini göremezsiniz. Yani ya en ucuz saç kurutucuyu alıp saçlarınızı kurutabilirsiniz. Ya da daha iyi bir makine veya saç şekillendirmek istiyorsanız 250-300 lira ve üzeri bir bütçe belirlemelisiniz. Yoksa basit bir saç kurutucuya ederinin 2 katı ücret verebilirsiniz. Yazının sonundaaraştırma yapmaya vakti olmayan ziyaretçiler için yüksek memnuniyet oranına sahip fön makinesi tavsiyeleri yer alıyor. Peki en iyi fön makineleri hangileri?

profesyonel fön makinesi fiyatları

En İyi Fön Makinesi Fiyatları

En iyi fön makineleri profesyonel kullanıma için üretilen kuaför tipi fön makineleridir. Ama herkesin fön makinesinde en iyisini kullanmasına gerek yoktur. Önemli olan sizin için en iyi fön makinesinin hangisi olduğudur. Eğer kısa saçlıysanız ya da kolay kuruyan saçlarınız varsa, sizin çok güçlü bir föne ihtiyacınız yoktur. Basit bir saç kurutma makinesi satın alarak saçlarınızı kolayca kurutabilirsiniz. Ayrıca basit bir kurutucu alrak çok daha düşük bir fiyat ödersiniz. Böyle bir durumda sinbo, cvs, sunny gibi markaların 70-90 liralık saç kurutucularını almanız sizin için ideal olacaktır. Bu ürünler çok uzun ömürlü olmasa da ödenen fiyatın yıllık maliyetine bakarsanız pahalı bir fönden ucuza gelecektir. Ya da çok sık seyahat ediyorsanız taşıması kolay, seyahat tip katlanabilen bir saç kurutucu kullanabilirsiniz. Seyahat tipi fön makinesi fiyatları da 90-110 lira arasında değişiyor ve bu makineler katlanarak çantada çok az yer kaplıyor. Ancak amacınız saç şekillendirmek ve fön çekmek ise ya da zor kuruyan gür saçlarınız varsa bu makineler size yetmez. Size profesyonel bir fön makinesi gerekiyordur

en iyi fön makinesi fiyatları

Profesyonel Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makineleri kuaför kullanımı için üretilmiş fön makineleridir. Bu makinelerin yüksek ısı gücü saç şekillendirmeye ve zor saçları kurutmaya yarar. Piyasada fön makinesi gücü konusunda ciddi bilgi kirliliği var. Piyasadaki en güçlü makine 2700 watt gücü ile Turbobella ion9000’dir. Piyasada 3000 watt 5000 watt gibi rakamlarla pazarlanan makinelerden kesinlikle uzak durulması gerekir. Bu rakamlar aslında makinelerin model numaralarıdır. Gerçek profesyonel fön makineleri ev kullanımına da uygundur. Bir çok kullanıcı artık youtube videoları izleyerek kendi kendine evde fön çekebilmektedir. Ayrıca kalın telli, gür zor kuruyan saçlar için de profesyonel fön makineleri idealdir. Basit saç kurutucular ile yarım saatte kuruyan saç profesyonel bir fön makinesi ile 10 dakikada kuruyabilir. Elbette bu kadar bir zaman tasarrufu her gün saç şekillendirenler için oldukça önemlidir. Profesyonel fön makineleri fiyatları 250-300 liralardan başlayıp 3000 liralara kadar ulaşmaktadır. Bu makinelerin tek dezavantajı ise güçlü AC motorlarının büyük olması nedeniyle darbelere ve düşmelere karşı daha hassas olmalarıdır. Peki hangi markalar profesyonel fön makinesidir? Hangi markalar tercih edilmelidir.

fön makinesi markaları profesyonel

Profesyonel Fön Makinesi Markaları

Profesyonel fön makinesi fiyatları 250-300 liralardan başlamaktadır. Bu fiyattan daha ucuza satılan markalara şüphe ile yaklaşmak gerekmektedir. Özellikle salgın döneminde bakır ve plastik fiyatlarındaki artışla hem ithal hem yerli profesyonel fönlerin fiyatları artmıştır. Profesyonel fön makinesi tercih ederken dikkat edilmesi gereken 2 konu gücü ve satış sonrası desteğidir. Yüksek rakamlara satın alınan bu ürünlerin satış sonrası teknik desteğinin ve garantisinin düzgün işlemesi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Öncelikle hakkında hiç şikayet açılmamış bir cihaz aslında pek satılmayan bir markadır. En pahalı cep telefonu ile ilgili bile internette onbinlerce şikayet vardır. Yani satılan her cihaz ile ilgili internette şikayet bulunur. Önemli olan bu şikayetlerin en az %85-90’ını çözüme kavuşturan bir firmayı tercih etmektir. Yani hem güçlü, hem de satış sonrası sorun yaşayanların %80-90’ını memnun eden bir markayı tercih etmek gerekir. Araştırma yapacak vakti olmayan ziyaretçilerimiz için fön makinesi tavsiyeleri de ekliyoruz. Herhangi bir link ya da site ismi belirtmeyeceğiz, kullanıcı memnuniyeti yüksek bu makineleri istediğiniz yerden alabilirsiniz.

Fön Makinesi Tavsiyeleri

Sizler için hazırladığımız tavsiye listemizdeki makineler güçler, kaliteler, ve satış sonrası kullanıcı memnuniyetlerine göre sıralanmıştır. Listedeki ürünler ile ilgili herhangi bir satış ortaklığımız bulunmamaktadır ürünleri istediğiniz yerden sipariş verebilirsiniz. Riske girmek istemeyen ve iyi bir fön makinesi almak isteyenler bu markaları tercih edip sorunsuzca kullanabilir.

1) TURBOBELL ion9000 Fön Makinesi Fiyatı (289 TL)

turbobella fön makinesi fiyat

Turbobella’nın listemizde ilk sırada olmasının 3 nedeni var. Turbobella ion9000 hem piyasadaki en güçlü fön makinesi hem piyasada satılan en ekonomik profesyonel fön makinesi hem de müşteri memnuniyeti çok yüksek. Ürün 2700 watt gücü ile piyasadaki en güçlü fön makinesidir. İon özelliği de olan ion9000’in fiyatının bu kadar uygun olmasının nedeni İzmir’de imal ediliyor olması. Yani yerli malı olduğu için fiyatı kur dalgalanmalarından ve gümrük vergilerinden daha az etkileniyor. Aynı zamanda ürünün satış sonrası memnuniyeti çok yüksek, ürün hakkındaki az sayıda şikayetin de tamamı çözüme kavuşturulmuş durumda. Garanti ve satış sonrası desteği de güçlü olan tereddüt edilmeden alınabilecek bir makine. Ürün hakkındaki tek dezavantaj piyasada benzer tasarımla taklitlerinin satılması. Orjinaline ulaşmak zor olabiliyor.

2) DYSON supersonic Fön Makinesi Fiyatı (3000 TL)

dyson supersonic fiyat

Dyson yüksek mühendislik teknolojileri ile elektrikli ürünler üreten bir Amerikan markası. Sıradışı bir fön makinesi tasarımı ile piyasaya çıkan ürünün elektrik motoru sapında bulunuyor. Yüksek kaliteli malzeme ile üretilen dayson supersonic fön makinesinin fiyatı 3000 lira. Bu Türkiye şartlarında oldukça yüksek bir fiyat. Ancak ürünün kalitesi ve tasarımı, üst düzey ürün kullanmak isteyen bütçe sorunu olmayan tüketiciler için çekici geliyor. Ürünün diğer eksi yönü ise aparatlarının sadece kendisi ile uyumlu olması, aparatların kaybetmeniz ya da kırmanız halinde tedarik etmekte güçlük yaşanabilir.

3) Parlux 3800 2100 Watt Fön Makinesi Fiyatı (1000 TL)

parlux fön makinesi fiyatları

Parlux en meşhur İtalyan fön markalarından biri. Oldukça kaliteli ve uzun ömürlü ürünler üreten Parlux özellikle eski nesil kuaför ustalarının tercih ettiği bir marka. Kuaför ürünleri ile dünyada marka haline gelen İtalya’dan ithal edilen ürünün fiyatı son yıllardaki kur artışı işe bin liranın üzerine çıkmış durumda. İthal avrupa makinesi kullanmak isteyenler için gerçek İtalyan fön makinesidir.

15 Yorumlar

Yorumlar

 1. Yavuz Oğuzhanoğlu

  28 Kasım 2020 at 09:58

  Turbobella almak istiyorum diye sahte bir makine aldım. almak isteyenler dikkat etsinler. Turbobellayı internette satan tek bir site var. İnternet satış haklarını almışlar başka sitede sattırmıyorlar. Diğer sitelerdekiler hep sahte ürün. Benzer tasarım ve markalar ile satılan güçsüz makineler var. Efsane Cuma indirimi ile almıştım aldığım ürünü heme iade etmek istedim. Eğer orjinal turbobella almak isteyen olursa http://www.turbobella.com.tr orjinal sitesine girip satın almak istiyorum linkine tıklasınlar. Oradan orjinal ürün satan siteye yönleniyor. pazaryeri sitelerindekilerin hepsi sahte.

 2. Nuran

  11 Aralık 2020 at 15:38

  elnize sağlık. tüm yazıyı okudum çok faydalı bilgiler verilmiş.

 3. Nalan Özbozkurt

  28 Aralık 2020 at 11:08

  BEN FON CEKMEK ISTIYORUM. PEKI DYSON SUPERSONIC ALSAM 3000 LIRAYA DEGER MI? ARADA 10 KAT FIYAT FARKI VAR. 10 KAT IYI FON CEKEBILIR MIYIM?

  • kuafor

   29 Aralık 2020 at 17:13

   Bu tercih tamamen bütçe ile alakalıdır. Ama elbette 10 kat pahalı makineyi kullanınca 10 kat iyi fön çekemezsiniz. Ürün fiyatlarında ithalat vergileri, markanın gücü, reklam maliyetleri, döviz kuru gibi etkenler makine performansından daha fazla etkili oluyor. Hatta bu sayfadaki tavsiye edilen makinelerden en ucuzu, performans olarak en güçlü makine. Yani en ucuz olmasına rağmen o makine ile daha hızlı ve kalıcı fön çekebilirsiniz.

 4. Nurseda Arslan

  1 Ocak 2021 at 10:34

  Ben 5 sene önce turbobella ion9000 almıştım. Her sabah kendi kendime fön çekebiliyordum. Düşürdüm kırdım. Şimdi yine profesyonel bir makine almak için araştırma yaparken bu yazıya denk geldim. Daha önce de doğru karar vermişim. Yine Turbobella alacağım.

 5. sahin karamanli

  7 Şubat 2021 at 18:10

  benim saclarim kisa. sadece banyodan sonra sac kurutmak icin makine istiyordum. 200 liraya bir makine aldim. simdi anliyorum hata yapmisim. daha ucuzu da vardi.

 6. Melis Öztürkoğlu

  15 Şubat 2021 at 16:29

  Bu yazıdan görüp turbobella siparişi verdim. Dün geldi. Isısı çok iyi. Kendi kendime fön çekebildim ve kuafördeki gibi düz oldu. Ama makine evdeki 2 fırçamdan birini eritti. Profesyonel makine kullanacaksanız profesyonel fırça almalısınız.

 7. Arda İçyüzücü

  9 Mart 2021 at 22:31

  Yazıda önerilen 3 markadan sadece 1 tanesi türk malı. tabii ki de türk malını tercih edeceğim. hem fiyatı daha uygun. hem profesyonel bir makine. hem de saç kurutma makinesi için de yurtdışına para kaçırmak istemiyorum.

 8. Baran Fırat Yılmaz

  9 Nisan 2021 at 16:35

  bu yazıyı okumadan çok önce ion9000 almıştık biz. ben 1. kademede saç kurutmak için kullanıyorum. hanım 2. kademede fön çekiyor. evde kullanıma da uygun. tereddütsüz alabilirsiniz.

 9. Hande Müderrisbaşı

  18 Nisan 2021 at 20:35

  ion özelliği çok işe yarıyor mu? benim saçlarım çok kabarık.

  • kuafor

   19 Nisan 2021 at 10:47

   Hande Hanım ion jeneratörleri fön çekerken hava sürtünmesinden kaynaklı statik elektriği azaltırlar. Eğer evinizde kıyafetlerinizde statik elektrik üreten maddeler varsa ya da saçlarınız genetik olarak kabarıksa saçlarınızı yatıştırmak için başka çözüm yolları aramanız gerekir.

 10. Halime Abanoz

  3 Mayıs 2021 at 08:50

  Ben 3000 watt bir fön makinesi aldım. Bu yazıda adı geçmeyen bir marka. Ama eski fön makinem 2000 wattı ve daha sıcaktı.

  • kuafor

   4 Mayıs 2021 at 18:53

   Maalesef elinizdeki makinenin 3000 watt olması mümkün değil. Piyasada 2700 watttan güçlü makine bulunmuyor. Bazı markalar 3000W yazabiliyorlar. Bu model numarasıdır W3000 modeli anlamına geliyor ama sanki 3000 wattmış gibi pazarlanıyor. Bu tarz makinelerin teknik şartnameleri genelde 1600-1800 watt civarında oluyor.

 11. füsun arıcı

  16 Haziran 2021 at 11:17

  Parlux teknik servis bilgilerine nereden ulaşabiliriz? parlux.com.tr yazınca italyanca site çıkıyor. kutusunu atmışız. Sizde parlux teknik servis bilgileri bulunur mu?

 12. Tolga Turan

  11 Temmuz 2021 at 17:28

  Dün fön makinem bozuldu. Fön arıyordum. Yazıyı sonuna kadar okudum. Çok faydalı bilgiler verilmiş. Başka yerlerde hep 3-5 marka model listelenmiş. Burada detaylı açıklama yapılmış. Emeğinize sağlık.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler İçerikler

To Top