Rehber Bilgiler

Profesyonel Solingen Cobalt Manikür Pedikür Seti Fiyatları

Manikür seti almak isteyenler orjinal ve gerçekten kullanabilecekleri iyi bir seti nereden bulacaklarını merak ederler. Çünkü marketlerde ve her tür ürünün satıldığı web mağazalarında orjinal manikür setleri bulunmaz. Bu nedenle bir çok insan ilk kez manikür seti almak istediklerinde boşa para harcarlar. Bu yazıda orjinal manikür setlerinin nerede satıldığı, bir setin orjinal olup olmadığının nasıl anlaşılacağı  açıklanıyor ve risk almak istemeyenler için marka önerileri de bulunuyor. Öncelikle neden orjinal profesyonel bir manikür setine ihtiyaç duyulur?

SAĞLIK İÇİN KİŞİYE ÖZEL MANİKÜR SETİ KULLANILMALI

Manikür pedikür işleminde sadece tırnak değil, tırnağı çevreleyen deri de bütünlüğü de işlem görür. Bir çok insan manikür esnasında tırnak diplerinde kanama meydana gelebilir. Ortak kullanılan manikür pedikür aletlerinde bu durum son derece büyük tehlike yaratır. Ameliyata girerken, ameliyat aletlerinin başka hastalar üzerinde kullanılmış olmasını kabul eder miydiniz? Kan ve deri ile doğrudan temas eden aletlerin ortak kullanılması ciddi bir tehdittir.

İnsan dokusuna müdahale eden manikür gibi işlemlerin en az bir dişçi ya da hastane kadar steril ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekir. Ancak Kuaför ve Güzellik Merkezleri bu düzeyde hijyen sağlayacak olanaklara sahip değillerdir. Sterilizasyon cihazları olsa da bu cihazlar son derece amatördür ve sadece mevzuat için bulundurulur. Müşteri yoğunluğu nedeni ile bu cihazların aktif olarak kullanılması mümkün değildir.

İşte tam da bu nedenle herkesin sterilizasyonunu kendi yaptığı, şahsi manikür pedikür setine ihtiyacı vardır. Unutulmamalıdır ki manikür yaptıran kimseden sağlık raporu istenmemektedir. Ortak manikür aletlerinin sizden önce kimin üzerinde kullanıldığından hiç bir zaman emin olamazsınız. Ortak kullanılan manikür pedikür aletleri ile mantar hastalıklarından siğile, hepatit-B’den AIDS’e kadar bir çok hastalık bulaşma riski mevcuttur. Peki ideal bir manikür setinde hangi aletler olmalıdır?

manikur sagligi

BİR MANİKÜR PEDİKÜR SETİNDE NELER OLMALI?

Standart bir manikür pedikür işleminde kullanılan 5 temel alet vardır. Bunlar Tırnak Pensi, Et Pensi, Manikür Makası, Et İtici ve Tırnak Törpüsüdür. Bu aletler içinde asıl kesme işlemlerini yapan 3 aletin kesinlikle orjinal ve profesyonel olması gerekir. Bu aletler Tırnak Pensi, Et Pensi ve Manikür Makasıdır. İtici ve Törpü kalitesi konusunda çok problem olmayan aletlerdir. Özellikle son zamanlarda elektrikli manikür törpüleri mannuel el törpülerinin yerini almaktadır.  Ancak profesyonel olması gereken aletlerin orjinal olanları tercih edilmelidir. Yoksa manikür işlemi acılı olur ya da hiç başarılamaz. Tırnak Pensi, Et Pensi ve Manikür Makası için orjinal solingen ürünleri tercih edilmelidir.

Solingen aslında çelik endüstrisi ile ünlü bir Alman şehridir. Bu şehrin çeliği dünyada üne sahiptir. Çünkü manikür aletlerinde kullanılan çeliğin özel bir sertlik derecesine sahip olması gerekmektedir. Bu sertlik derecesi çeliğin bileylenebileceği kadar yumuşak ve bu bileyi koruyabilecek kadar sert olmasını gerektirir. Bu nedenle ameliyat ürünleri, bıçak, makas, ve manikür aletleri solingen çeliğinden imal edilir. Ama piyasadaki solingen ürünlerinin çoğunluğu sahte ürünlerdir. Bu ürünlere para vermek parayı çöpe atmak demektir. Peki orjinal solingen ürünlerinin fiyatları ne kadardır?

manikur aletleri

MANİKÜR SETİ FİYATLARI 2022

Manikür pedikür seti fiyatları kafa karıştıracak kadar geniş bir marjda satılmaktadır. Çünkü güzellik sektörünün gelişmesi ile bu sektörle alakası olmayan bir çok firma kalitesiz uzakdoğu ürünleri ile piyasaya girmiştir. Bugün 300 liradan 3000 liraya kadar değişen fiyat aralıklarında manikür seti satışı yapılmaktadır. Aslında ucuz manikür setleri kabaca pahalı birer tırnak makası setidir. Ama pazarlama için manikür pedikür seti ismi verilmektedir.

Solingen ürünlerine yoğun talep olduğu için çoğu manikür seti Solingen ürünlerini taklit ederler. Solingen taklidi profesyonel görünümlü manikür pedikür setleri piyasada çokça bulunmaktadır. Bu setlerin de üzerlerinde solingen markası basılıdır ama genelde bu ürünler, Çin ya da Hindistan’dan gelen kalitesiz ürünlerdir. Oysa Almanya’da orta kalite bir mankür pensinin toptan satış fiyatı 7 euro civarındadır. Türkiye’ye ithalatı sonrası ortaya çıkan KDV Gümrük Taşıma masraflar ile maliyeti 10 euroyu aşmaktadır. Bu ürün 15 euroya satılmazsa firma kar etmemiş olur. Yani tek bir solingen manikür pensinin toptan satış fiyatı 300 liradan, perakende satış fiyatı 450 liradan aşağı olamaz. Bu fiyatın altındaki tüm aletler üzerinde solingen yazsa dahi aslında orjinal Alman Solingen değildirler. Bu durumda 3 parça Orjinal Alman pens makas içeren bir setin fiyatı 1200-1500 liranın altında olamaz. Yazımızın sonunda size orjinal solingen manikür setlerinde 2023 yılı için satın alabileceğiniz bir kaç marka önereceğiz.

Manikür Seti Fiyatları

SAHTE MANİKÜR PEDİKÜR SETİ NASIL BELLİ OLUR?

Sahte solingen manikür pedikür penslerini manikür ustaları ve bileyciler kolayca anlar. Çünkü orjinal solingen manikür pensi bileyletilerek satın alınır. Bileylenen ürünün keskinlik seviyesi çeliğin kalitesini ortaya koyar. Zaten biley ustaları kötü kalite çeliği bileylemezler. Çünkü sert çelik biley taşının yapısını bozar, bu nedenle bir manikür pensi bileylenerek satılabiliyorsa bu solingen çeliğinden imal edildiğinin göstergesidir. Ancak burada hazır bileyli olarak satılan ürünler değil, istek üzerine bileyletilebilen ürünler tercih edilmelidir.

Çünkü son yıllarda bileyli ürünler de istismar edilmektedir. Bir çok firma bileyli ürün sattığını iddia etmektedir. Her tür ürünün satıldığı genel alışveriş sitelerinde veya renkli kozmetik ürünler satan mağazalarda bileyli olduğu iddia edilen orjinal olmayan ürünler satılıyor. Bir çok insan bu ürünleri alıp paralarını çöpe atabiliyorlar. Hatta bazı firmalar websitelerinde ya da internetteki mağaza açılıp satış yapılabilen sitelerde içinde bileyci ya da bileme geçen mağaza isimleri ile orjinal olmayan ürünler satabiliyorlar. Bu nedenle eğer uzman değilseniz manikür pedikür seti alırken bilinen güvenilen markalardan ve sitelerden şaşmamak gerekiyor. Yoksa orjinal seti bulabilmek için bir kaç kez boşa para harcamak gerekebiliyor.

solingen çelik

EN İYİ MANİKÜR SETİ HANGİSİ?

Size en iyi manikür seti için Solingen ürünlerini tercih etmenizi önermiştik. Ama Solingen Manikür Setleri tek çeşit değildir. Piyasada bir kaç çeşit solingen çeliği bulunmakta. Standart solingen çeliğinin yanında, solingen inox ve solingen cobalt çelikleri de satılmaktadır. Tüm ürünler içinde en kaliteli olanları Solingen Cobalt Manikür Setleridir. Orjinal cobalt ürünleri içinde de Brems gibi Becker gibi markalar en kalitelileridir. Profesyonel manikür ustalarının çoğu cobalt çeliğini tercih etmektedir, çünkü bu çelik biley sonrası hem daha keskin olmakta hem de keskinliğini çok daha uzun süre muhafaza etmektedir.

manikur seti fiyatları

SOLİNGEN MANİKÜR SETİ TAVSİYE 2023

İnternette her türlü ürünün bulunduğu genel amaçlı sanal mağazalarda bir çok manikür seti satılmakta. Aslında bu ürünlerin çoğunluğu profesyonel güzellik sektörüne yönelik değildir. Profesyonel manikür pensi ve manikür setleri sadece güzellik sektörüne yönelik satış yapan sitelerde ve firmalarda bulunur. Ancak bu firmaların içinde de gerçek olmayan Solingen manikür aletleri satan firmalar mevcut. Yasal sorumluluklar yüzünden orjinal olmayan aletleri satan firmaları teşhir edilemiyor. Ancak manikür pedikür, tırnak tasarımı ve takma tırnak konularında çalışan pek çok ustanın tercihlerine sadık kalarak güvenle alışveriş yapabilecek siteleri aşağıda bulabilirsiniz.

Önerilen Siteler:

 • www.kuaforpazari.com.tr
  Türkiye’nin en eski Kuaför Ürünleri satan sanal mağazası ve ürünleri orjinal Solingen. 2004 yılından beri yayında. Kredi kartına 9 taksit ya da Kapıda Ödeme ile sipariş verilebiliyor. Ürünü sipariş verirken bileyli olarak istediğinizi belirttiğiniz takdirde manikür aletleri ücretsiz olarak bileylenerek kargolanıyor. Kuaförler dışında sıradan kullanıcılar da ürün siparişi verebiliyor.
 • www.kuaformarket.com
  Eski ve güvenilir sitelerden biri de kuaför market. Orjinal Solingen ürünleri satıyorlar. Ancak site zaman zaman açılmıyor.
 • www.kuaformalzemeleri.net
  Güvenilir sitelerden bir diğeri. Ancak profesyonel ürün sipariş vermek için Kuaför olmak ve siteye kayıt olmak gerekiyor. Siteye kayıtlı olmayan üyeler makas ve pens grubu ürünleri göremiyorlar.

ÖZET

 1. Manikür Pedikür yapan ve yaptıran herkesin sağlık açısından kendi manikür aletlerine sahip olması çok önemli.
 2. Bir manikür pedikür setinde olması gereken en önemli aletler Et Pensi, Tırnak Pensi ve Manikür Makasıdır.
 3. Manikür aletleri ve manikür pedikür seti alırken ürünlerin orjinal Solingen çeliği olduğuna dikkat edilmelidir. En iyi manikür aletleri Solingen Cobalt çeliğinden imal edilmektedir.
 4. Profesyonel bir manikür setinin fiyatı 1200-1500 liradan başlamaktadır. Toptan fiyatına aldığınızda 700 liraya almanız mümkündür. Ve bu fiyatların altındaki tüm manikür pedikür setlerinin orjinal Solingen olması son derece şüphelidir.
 5. En iyi manikür seti Solingen Cobalt çeliğinden imal edilen manikür aletlerini içeren manikür setleridir.
 6. En beğenilen ve çok satılan markalar Brems ve Becker solingen ürünleridir.
 7. Sahte manikür setlerini anlamak için manikür aletlerini bileyletmeliyiz. Bileyletilmeyen manikür aletleri büyük oranda sahtedir. Biley ustaları kötü çeliği biley taşlarına sürtmek istemezler çünkü orjinal olmayan ürünler biley taşını bozarlar.
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler İçerikler

To Top